Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

UNUM DEVELOPMENT CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

UNUM DEVELOPMENT CONSTRUCT SRL (CUI 30863020) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J8/1720/2012 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 91.184 RON și un profit net de 85.730 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 91,7% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
30863020
Nr. ORC
J8/1720/2012
EUID
ROONRC.J8/1720/2012
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mureşenilor 18, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
91.184 RON
2020▼ 91,7%
Rezultat net
85.730 RON
2020
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2020
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (26) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 1.207.677 962.830 1.543 -243.304 —
2024 — 0 1.207.677 962.830 1.543 -243.304 —
2023 — 0 1.207.677 962.830 1.543 -243.304 —
2022 — -5.929 1.357.458 962.830 151.324 -243.304 —
2021 — -2.720 1.796.598 962.830 596.392 -237.376 —
2020 91.184 85.730 1.796.597 962.830 599.112 -234.655 —
2019 1.098.004 -41.873 2.001.127 962.830 717.912 -320.385 —
2018 3.891.807 -124.638 1.665.621 672.321 714.789 -278.511 —
2017 3.245.507 -43.495 1.519.317 906.931 458.513 -153.873 —
2016 2.936.953 -17.461 792.530 516.598 165.553 -110.379 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
115,02% (2019: 119,06%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,87 (2019: 0,84)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-15,02% (2019: -19,06%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
5,49% (2019: -2,49%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
94,02% (2019: -3,81%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre UNUM DEVELOPMENT CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: IGNAT RĂZVAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020