Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CLIMA SERV INSTAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

CLIMA SERV INSTAL SRL (CUI 30973081) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J22/2077/2012 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 47.439 RON, o pierdere netă de 24.448 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (0,0%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
30973081
Nr. ORC
J22/2077/2012
EUID
ROONRC.J22/2077/2012
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vasile A. Urechia 5, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
47.439 RON
2025– 0,0%
Rezultat net
-24.448 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (23) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
  • 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
Diviziunea 22 · Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice (2)
  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
  • 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 și 2023. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 47.439 -24.448 51.239 25.849 81.628 56.238 1
2024 47.439 -24.448 51.239 25.849 81.628 56.238 1
2017 32.704 158 41.443 — 25.235 -16.208 2
2016 14.738 -16.572 24.764 101 8.297 -16.366 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
47,67% (2024: 47,67%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,1 (2024: 2,1)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
52,33% (2024: 52,33%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-22,75% (2024: -22,75%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-43,47% (2024: -43,47%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-51,54% (2024: -51,54%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CLIMA SERV INSTAL SRL

Reprezentanții firmei sunt: BUNESCU LAZĂR OANA GABRIELA (administrator), BUNESCU LAZĂR BOGDAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025