Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

AVANTAJ PUSH & CLEAN SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

AVANTAJ PUSH & CLEAN SRL (CUI 31042863) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J40/15168/2012 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2025, firma a raportat o pierdere netă de 21.198 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31042863
Nr. ORC
J40/15168/2012
EUID
ROONRC.J40/15168/2012
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. GHEORGHE PETRASCU 10, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
—
2025
Rezultat net
-21.198 RON
2025
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4711 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (25) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
Diviziunea 10 · Industria alimentară (2)
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (10)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 79 · Activități ale agențiilor turistice și a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare și asistență turistică (2)
  • 7911 Activități ale agențiilor turistice
  • 7912 Activități ale tur-operatorilor
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -21.198 162.412 2.848 -18 -159.582 0
2024 0 -49.649 141.330 2.848 98 -138.384 1
2023 86.777 -12.881 181.041 — 8.197 -88.735 1
2022 89.908 -9.737 192.897 — 18.916 -75.853 1
2021 99.555 -18.171 194.331 — 16.069 -66.116 1
2020 97.426 -13.356 194.684 — 20.576 -47.944 1
2019 71.537 -4.359 192.793 140.182 18.022 -34.589 1
2018 52.720 -15.612 190.989 140.182 20.577 -30.230 1
2017 — -20.433 88.703 58.103 445 -30.155 —
2016 — -5.800 9.850 — 128 -9.722 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
5.738,94% (2024: 4.797,35%)
Datorii / Total active (total active: 2.830 RON)
Solvabilitate generală
0,02 (2024: 0,02)
Total active / Datorii (total active: 2.830 RON)
Autonomie financiară
-5.638,94% (2024: -4.697,35%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 2.830 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-749,05% (2024: -1.685,3%)
Profit net / Total active (total active: 2.830 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
—
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre AVANTAJ PUSH & CLEAN SRL

Reprezentantul firmei este: BARBU ALEXANDRA-MARINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
10.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 03.01.2024 Reluare a activității din 05.02.2015 ANAF
10.10.2026 Stare juridică Transfer (sosire) Reluare a activității ANAF
10.10.2026 Data stării juridice 03.01.2024 05.02.2015 ANAF
10.10.2026 Cod CAEN principal 4791 4711 ANAF