Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SINTO DECOR SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

SINTO DECOR SRL (CUI 31172820) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013001546129 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea (cod CAEN 4776). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 100 RON și o pierdere netă de 26.895 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 97,6% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31172820
Nr. ORC
J2013001546129
EUID
ROONRC.J2013001546129
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Cetăţii 37, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
100 RON
2021▼ 97,6%
Rezultat net
-26.895 RON
2021
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021
4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (15) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (2)
  • 9321 Bâlciuri și parcuri de distracții
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -7.616 283.725 4.224 122 -279.379 —
2024 — -1.317 283.725 11.840 122 -271.763 —
2023 — -9.191 296.804 19.829 6.529 -270.446 —
2022 — -29.082 290.734 27.894 1.586 -261.254 —
2021 100 -26.895 279.474 35.958 11.344 -232.172 —
2020 4.223 -16.922 265.604 44.022 16.305 -205.277 —
2019 14.889 -55.142 264.474 58.934 17.185 -188.355 —
2018 40.119 -69.929 262.257 111.927 17.117 -133.213 1
2017 145.496 -24.742 167.662 75.254 29.124 -63.284 3
2016 410.262 78.996 136.658 39.358 58.759 -38.541 5

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — radiată (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
590,83% (2020: 440,27%)
Datorii / Total active (total active: 47.302 RON)
Solvabilitate generală
0,17 (2020: 0,23)
Total active / Datorii (total active: 47.302 RON)
Autonomie financiară
-490,83% (2020: -340,27%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 47.302 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-56,86% (2020: -28,05%)
Profit net / Total active (total active: 47.302 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2020: -400,71%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2020-2021
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SINTO DECOR SRL

Reprezentantul firmei este: SÎNDEAN MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021
Data Câmp Înainte După Sursă
26.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 13.05.2013 Transfer (sosire) din 13.05.2013 ANAF
26.07.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
26.07.2026 Număr de înmatriculare J24/106/2013 J2013001546129 ANAF