Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAM-SERV TEHNOLOGY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

RAM-SERV TEHNOLOGY SRL (CUI 31175495) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013000110046 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (cod CAEN 4740). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 43.237 RON și un profit net de 5.868 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 54,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31175495
Nr. ORC
J2013000110046
EUID
ROONRC.J2013000110046
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. 9 Mai 82, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
43.237 RON
2025▼ 54,7%
Rezultat net
5.868 RON
2025▼ 42,1%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4740 — Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · 3 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (3)
  • 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018, 2019, 2020 și 2021. Surse: MFinanțe (2016–2017, 2022, 2024) și ANAF (2023, 2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 43.237 5.868 161.724 0 51.803 -109.921 0
2024 95.385 10.135 145.524 — 29.735 -115.789 —
2023 48.966 -19.919 143.593 0 17.669 -125.924 1
2022 69.049 -71.385 114.582 — 8.577 -106.005 3
2017 108.620 -8.180 78.045 — 90.030 11.985 3
2016 95.201 12.719 60.135 — 80.300 20.165 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
312,19% (2024: 489,4%)
Datorii / Total active (total active: 51.803 RON)
Solvabilitate generală
0,32 (2024: 0,2)
Total active / Datorii (total active: 51.803 RON)
Autonomie financiară
-212,19% (2024: -389,4%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 51.803 RON)
Rentabilitate active (ROA)
11,33% (2024: 34,08%)
Profit net / Total active (total active: 51.803 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
13,57% (2024: 10,63%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAM-SERV TEHNOLOGY SRL

Reprezentanții firmei sunt: EREMIA JAN (administrator), EREMIA JAN (administrator si reprezentant).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025