Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EVOGAS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 05.11.2026 (ANAF)

EVOGAS SRL (CUI 31294330) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J40/2650/2013 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu produse diverse (cod CAEN 4619). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.935 RON și un profit net de 1.005 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 95,2% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31294330
Nr. ORC
J40/2650/2013
EUID
ROONRC.J40/2650/2013
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. OCTAVIAN GOGA 108, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
4.935 RON
2023▼ 95,2%
Rezultat net
1.005 RON
2023▼ 98,2%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -2.250 102.878 15.018 140.731 52.956 —
2024 — -3.500 100.628 15.018 140.731 55.206 —
2023 4.935 1.005 97.128 15.018 140.731 58.706 —
2022 103.563 56.202 285.103 15.018 327.702 57.702 0
2021 65.399 8.987 123.852 15.768 273.532 165.533 1
2020 327.795 125.955 44.019 15.018 280.460 251.544 1
2019 279.467 -304 75.214 15.018 185.700 125.589 5
2018 501.596 5.319 101.104 44.048 182.864 125.893 10
2017 688.755 119.074 198.187 97.767 220.909 120.574 12
2016 449.943 17.382 123.997 76.679 227.276 169.999 13

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
62,36% (2022: 83,19%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,6 (2022: 1,2)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
37,69% (2022: 16,84%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,65% (2022: 16,4%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1,71% (2022: 97,4%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
20,36% (2022: 54,27%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EVOGAS SRL

Reprezentantul firmei este: MICU GABRIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
10.09.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF
10.09.2026 TVA la încasare Da Nu ANAF