Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CASTALIA PRODUCTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

CASTALIA PRODUCTIONS SRL (CUI 31390639) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013003647404 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (cod CAEN 5911). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 19.336 RON și un profit net de 14.791 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 61,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31390639
Nr. ORC
J2013003647404
EUID
ROONRC.J2013003647404
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Aviatorilor 43, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
19.336 RON
2025▼ 61,9%
Rezultat net
14.791 RON
2025▼ 65,6%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Secțiunea J · Diviziunea 59 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (23) · 12 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 58 · Activități de editare (4)
  • 5811 Activități de editare a cărților
  • 5812 Activități de editare a ziarelor
  • 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (2)
  • 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 88 · Activități de asistență socială, fără cazare (1)
  • 8899 Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (6)
  • 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
  • 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
  • 9013 Alte activități de creație artistică
  • 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
  • 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 94 · Activități asociative diverse (1)
  • 9499 Activități ale altor organizații n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 19.336 14.791 261.495 — 1.322 -260.173 —
2024 50.756 43.049 277.630 — 2.666 -274.964 —
2023 8.622 -17.253 330.413 — 12.401 -318.012 —
2022 — -35.223 314.392 — 13.633 -300.759 —
2021 7.563 -8.193 279.228 — 13.692 -265.536 —
2020 7.563 -31.992 272.079 — 14.736 -257.343 —
2019 52.165 12.542 266.187 — 40.836 -225.351 —
2018 — -1.389 264.383 — 34.893 -237.893 —
2017 9.052 -70.634 263.682 — 27.178 -236.504 —
2016 6.801 -46.431 201.883 — 11.213 -190.670 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
19.780,26% (2024: 10.413,73%)
Datorii / Total active (total active: 1.322 RON)
Solvabilitate generală
0,01 (2024: 0,01)
Total active / Datorii (total active: 1.322 RON)
Autonomie financiară
-19.680,26% (2024: -10.313,73%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 1.322 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1.118,84% (2024: 1.614,74%)
Profit net / Total active (total active: 1.322 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
76,49% (2024: 84,82%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CASTALIA PRODUCTIONS SRL

Reprezentantul firmei este: LAURA MUŞAT (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025