Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MERGER POINT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

MERGER POINT SRL (CUI 31430458) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013000518082 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 392.430 RON și un profit net de 310.710 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 163,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
31430458
Nr. ORC
J2013000518082
EUID
ROONRC.J2013000518082
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Poienelor 9, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
392.430 RON
2025▲ 163,0%
Rezultat net
310.710 RON
2025▲ 121,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7020 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 392.430 310.710 122.636 50 431.772 310.950 —
2024 149.201 140.412 53.480 218 192.488 140.652 —
2023 102.956 71.924 157.550 95.283 134.431 72.164 —
2022 246.514 235.894 217.151 96.744 358.943 238.536 —
2021 81.095 71.789 122.850 110.135 87.106 74.391 —
2020 86.971 67.814 59.795 2.907 59.490 2.602 —
2019 213.254 191.013 50.657 50 53.209 2.602 —
2018 168.679 148.858 185.253 11.163 176.692 2.602 —
2017 3.598 595 36.453 250 38.805 2.602 —
2016 1.900 34 38.353 250 40.110 2.007 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
28,4% (2024: 27,75%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,52 (2024: 3,6)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
72,01% (2024: 72,99%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
71,95% (2024: 72,86%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,92% (2024: 99,83%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
79,18% (2024: 94,11%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MERGER POINT SRL

Reprezentantul firmei este: PROMM HANS HELMUT (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
21.10.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF