Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ULTRA ARMORY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

ULTRA ARMORY SRL (CUI 31443644) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013000530086 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive (cod CAEN 4763). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 394.741 RON, un profit net de 5.136 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 3,1% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
31443644
Nr. ORC
J2013000530086
EUID
ROONRC.J2013000530086
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Zizinului 109 BIS, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
394.741 RON
2024▲ 3,1%
Rezultat net
5.136 RON
2024▼ 62,1%
Angajați
1
2024▼ 75,0%

Activitate

CAEN principal
4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4763 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (27) · 8 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (12)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (4)
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 9312 Activități ale cluburilor sportive (CAEN Rev.2)
  • 9319 Alte activități sportive (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024, fără 2017, 2018, 2019 și 2020. Surse: MFinanțe (2016, 2021) și ANAF (2022–2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 394.741 5.136 358.256 114 367.225 9.083 1
2023 382.690 13.535 359.244 114 363.078 3.948 4
2022 436.648 8.962 364.908 114 355.207 -9.587 4
2021 436.404 7.386 380.555 1.025 360.981 -18.549 4
2016 658.913 31.777 335.871 850 462.118 127.097 5

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
97,53% (2023: 98,91%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,03 (2023: 1,01)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
2,47% (2023: 1,09%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,4% (2023: 3,73%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
56,55% (2023: 342,83%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,3% (2023: 3,54%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ULTRA ARMORY SRL

Reprezentantul firmei este: RACOŢEA PETRICĂ DAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024