Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DANTE CERCOM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

DANTE CERCOM SRL (CUI 31450439) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013004340405 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Dezvoltare (promovare) imobiliară (cod CAEN 6812). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 14.714 RON, o pierdere netă de 70.251 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 87,6% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31450439
Nr. ORC
J2013004340405
EUID
ROONRC.J2013004340405
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Sold. Vasile Croitoru 5, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
14.714 RON
2017▼ 87,6%
Rezultat net
-70.251 RON
2017
Angajați
1
2017▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2017
4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6812 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (11) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (9)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 38.522 505.439 — 7.055 -498.384 —
2024 — -750 566.321 — 29.415 -536.906 —
2023 — -587 565.768 — 29.612 -536.156 —
2022 — -1.846 565.127 — 29.558 -535.569 —
2021 — -1.300 562.977 — 29.254 -533.723 —
2020 — -1.852 561.587 — 29.164 -532.423 —
2019 — -2.299 559.642 — 29.071 -530.571 —
2018 — -14.605 557.280 — 29.009 -528.271 —
2017 14.714 -70.251 542.292 20 28.605 -513.667 1
2016 118.219 -137.908 504.249 20 60.662 -443.415 2

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
1.894,47% (2016: 830,97%)
Datorii / Total active (total active: 28.625 RON)
Solvabilitate generală
0,05 (2016: 0,12)
Total active / Datorii (total active: 28.625 RON)
Autonomie financiară
-1.794,47% (2016: -730,72%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 28.625 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-245,42% (2016: -227,26%)
Profit net / Total active (total active: 28.625 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-477,44% (2016: -116,65%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2016-2017
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DANTE CERCOM SRL

Reprezentantul firmei este: DRĂGAN BEBE-MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017
Data Câmp Înainte După Sursă
23.10.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF
29.08.2026 Cod CAEN principal 4110 6812 ANAF
29.08.2026 Număr de înmatriculare J40/4340/2013 J2013004340405 ANAF