Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RBPS INVESTMENTS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

RBPS INVESTMENTS SRL (CUI 31453516) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013001073124 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (cod CAEN 6220). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 220.552 RON, un profit net de 10.115 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 4,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
31453516
Nr. ORC
J2013001073124
EUID
ROONRC.J2013001073124
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Ion Andreescu 1, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
220.552 RON
2025▼ 4,3%
Rezultat net
10.115 RON
2025▼ 82,1%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · 6 diviziuni
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (3)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 220.552 10.115 116.833 1.000 604.020 74.361 2
2024 230.503 56.430 167.842 1.000 518.240 103.020 2
2023 319.221 121.052 90.898 1.000 556.698 218.422 3
2022 112.351 -43.927 164.232 1.000 428.500 265.268 4
2021 654.777 494.797 32.191 1.000 504.592 473.401 5
2020 295.669 75.933 130.348 1.000 207.498 78.150 5
2019 295.086 152.865 57.853 1.000 429.046 372.193 4
2018 262.541 213.112 74.645 1.000 365.737 292.092 3
2017 208.079 157.375 93.008 1.000 251.754 159.746 0
2016 — -7.581 48.159 — 68.654 5.495 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
19,31% (2024: 32,32%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
5,18 (2024: 3,09)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
12,29% (2024: 19,84%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,67% (2024: 10,87%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
13,6% (2024: 54,78%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,59% (2024: 24,48%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RBPS INVESTMENTS SRL

Reprezentantul firmei este: CRISTEA-DEAC CRISTINA-FLORINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
04.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
04.08.2026 TVA la încasare Nu Da ANAF