Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ASIRAL VEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

ASIRAL VEST SRL (CUI 31481095) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J35/944/2013 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Comerț cu ridicata nespecializat (cod CAEN 4690). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 40.016 RON și un profit net de 707 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 15,9% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31481095
Nr. ORC
J35/944/2013
EUID
ROONRC.J35/944/2013
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Liviu Rebreanu 173, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
40.016 RON
2024▲ 15,9%
Rezultat net
707 RON
2024▼ 17,9%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4690 Comerț cu ridicata nespecializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024, fără 2018. Surse: MFinanțe (2016–2017, 2019–2020, 2022–2024) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 40.016 707 6.929 37.229 32.699 62.999 —
2023 34.512 861 164 37.229 25.227 62.292 —
2022 62.544 11.548 3.005 37.229 27.208 61.432 1
2021 251.981 120.534 2.548 0 212.432 209.884 1
2020 244.479 122.987 4.747 — 129.098 124.351 1
2019 232.431 51.574 4.191 — 186.080 181.889 1
2017 174.462 58.127 4.372 34.355 28.344 58.327 2
2016 96.646 33.154 142 42.947 38.318 81.123 2

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
9,91% (2023: 0,26%)
Datorii / Total active (total active: 69.928 RON)
Solvabilitate generală
10,09
Total active / Datorii (total active: 69.928 RON)
Autonomie financiară
90,09% (2023: 99,74%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 69.928 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1,01% (2023: 1,38%)
Profit net / Total active (total active: 69.928 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1,12% (2023: 1,38%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,77% (2023: 2,49%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ASIRAL VEST SRL

Reprezentantul firmei este: COSTEA BOGDAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024