Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TACESA GROUP S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

TACESA GROUP S.R.L. (CUI 31532873) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013005179406 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice (cod CAEN 7499). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 614.519 RON, un profit net de 404.362 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 59,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
31532873
Nr. ORC
J2013005179406
EUID
ROONRC.J2013005179406
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Moldoviţa 4, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
614.519 RON
2025▼ 59,7%
Rezultat net
404.362 RON
2025▼ 55,6%
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7499 — Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · 3 diviziuni
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie (CAEN Rev.2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7111 Activități de arhitectură (CAEN Rev.2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 614.519 404.362 197.277 991 789.937 593.651 1
2024 1.525.789 909.819 181.992 1.531 1.154.120 973.659 2
2023 1.213.006 825.444 42.899 — 932.183 889.284 3
2022 1.663.390 1.158.599 61.236 — 1.283.675 1.222.439 3
2021 850.487 747.032 11.968 — 822.840 810.872 2
2020 176.918 164.989 98.927 — 241.152 142.225 —
2019 35.723 32.651 82.802 717 59.438 -22.647 —
2018 — -920 56.156 — 858 -55.298 —
2017 — -1.856 55.241 — 863 -54.378 —
2016 — -1.280 53.685 — 1.163 -52.522 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
24,94% (2024: 15,75%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,01 (2024: 6,35)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
75,06% (2024: 84,25%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
51,13% (2024: 78,73%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
68,11% (2024: 93,44%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
65,8% (2024: 59,63%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TACESA GROUP S.R.L.

Reprezentantul firmei este: TAVANO CESARE SAVERIO (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
06.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
06.08.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
06.08.2026 Data reactivării — 03.07.2026 ANAF