Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONLUX AGRO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

CONLUX AGRO SRL (CUI 31554472) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J40/5391/2013 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (cod CAEN 0111). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.124 RON și un profit net de 3.452 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 49,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31554472
Nr. ORC
J40/5391/2013
EUID
ROONRC.J40/5391/2013
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Gheorghe Ionescu Siseşti 3A, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
5.124 RON
2025▼ 49,3%
Rezultat net
3.452 RON
2025▼ 59,4%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Secțiunea A · Diviziunea 01 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (1) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 5.124 3.452 7.523 — 57.500 49.977 —
2024 10.115 8.497 6.939 — 53.464 46.525 —
2023 0 0 5.322 — 43.350 38.028 —
2022 0 0 5.322 — 43.350 38.028 —
2021 5.372 5.211 10.694 — 48.721 38.027 —
2020 0 0 10.533 — 43.349 32.816 —
2019 3.527 3.421 10.534 — 43.350 32.816 —
2018 3.527 3.421 27.020 — 56.415 29.395 —
2017 5.762 5.589 30.442 — 56.416 25.974 —
2016 0 -45 42.403 — 62.788 20.385 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
13,08% (2024: 12,98%)
Datorii / Total active (total active: 57.500 RON)
Solvabilitate generală
7,64 (2024: 7,7)
Total active / Datorii (total active: 57.500 RON)
Autonomie financiară
86,92% (2024: 87,02%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 57.500 RON)
Rentabilitate active (ROA)
6% (2024: 15,89%)
Profit net / Total active (total active: 57.500 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
6,91% (2024: 18,26%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
67,37% (2024: 84%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONLUX AGRO SRL

Reprezentantul firmei este: OLARU MIHAELA-GETA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025