Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MELISA VAL CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

MELISA VAL CONSTRUCT SRL (CUI 31659479) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J40/6345/2013 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 80.090 RON și un profit net de 13.712 RON. Cifra de afaceri e de 3,4 ori mai mare decât în 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31659479
Nr. ORC
J40/6345/2013
EUID
ROONRC.J40/6345/2013
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Rădăcinei 8, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
80.090 RON
2025▲ 237,1%
Rezultat net
13.712 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (35) · CAEN Rev.2 · 6 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (10)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (4)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (3)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
  • 9604 Activități de întreținere corporală
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 80.090 13.712 1.059 — 45.924 44.865 —
2024 23.760 -2.337 23.735 9.364 45.524 31.153 —
2023 30.400 -39.039 15.729 21.856 27.363 33.490 1
2022 113.952 64.257 3.676 22.500 53.705 72.529 —
2021 — -8 9.428 — 17.700 8.272 —
2020 — 0 9.428 — 17.708 8.280 —
2019 — -10.910 9.428 — 17.708 8.280 —
2018 — 0 9.428 — 28.618 19.190 —
2017 — -433 11.238 — 30.427 19.189 —
2016 67.191 9.063 10.555 — 30.177 19.622 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
2,31% (2024: 43,24%)
Datorii / Total active (total active: 45.924 RON)
Solvabilitate generală
43,37 (2024: 2,31)
Total active / Datorii (total active: 45.924 RON)
Autonomie financiară
97,69% (2024: 56,76%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 45.924 RON)
Rentabilitate active (ROA)
29,86% (2024: -4,26%)
Profit net / Total active (total active: 45.924 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
30,56% (2024: -7,5%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
17,12% (2024: -9,84%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MELISA VAL CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: VELCIU FLORIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025