Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MACROLENTILA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

MACROLENTILA S.R.L. (CUI 31708458) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J12/1765/2013 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 294.666 RON, un profit net de 186.358 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 37,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31708458
Nr. ORC
J12/1765/2013
EUID
ROONRC.J12/1765/2013
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Bulgarilor 5, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
294.666 RON
2025▲ 37,3%
Rezultat net
186.358 RON
2025▲ 29,3%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 5819 Alte activități de editare
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7420 Activități fotografice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 294.666 186.358 22.561 3.429 122.849 103.717 1
2024 214.660 144.132 74.681 3.429 157.502 86.250 1
2023 23.873 -43.132 46.205 3.429 900 -41.876 3
2022 66.829 29.940 32.913 7.787 26.382 1.256 3
2021 2.100 -7.537 21.532 14.719 3.128 -3.685 —
2020 2.057 1.580 4.277 4.000 4.129 3.852 —
2019 14.341 12.450 4.215 4.000 2.487 2.272 —
2018 15.029 12.447 12.824 4.400 11.057 2.633 —
2017 21.466 1.730 2.491 4.400 7.177 9.086 —
2016 7.876 6.303 2.380 — 9.735 7.355 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
17,87% (2024: 46,41%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
5,6 (2024: 2,15)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
82,13% (2024: 53,59%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
147,58% (2024: 89,56%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
179,68% (2024: 167,11%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
63,24% (2024: 67,14%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MACROLENTILA S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: POP VLAD ANTONIU (administrator), NAGY SERGIU DANIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025