Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONTANA POWER FLOW S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

CONTANA POWER FLOW S.R.L. (CUI 31776380) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J8/903/2013 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (cod CAEN 6920). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 251.771 RON și un profit net de 241.565 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 6,2% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
31776380
Nr. ORC
J8/903/2013
EUID
ROONRC.J8/903/2013
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Sitei 52, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
251.771 RON
2019▼ 6,2%
Rezultat net
241.565 RON
2019▼ 6,2%
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Secțiunea N · Diviziunea 69 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (2)
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 15.679 — 181.872 166.193 —
2024 — -140 327.304 — 493.497 166.193 —
2023 — -113.156 327.304 — 493.637 166.333 —
2022 — -11.985 212.982 — 492.471 279.489 —
2021 — -734 196.730 — 488.204 291.474 —
2020 — -2.010 20.490 — 312.698 292.208 —
2019 251.771 241.565 20.490 — 486.708 466.218 —
2018 268.346 257.414 20.490 — 654.985 634.495 —
2017 210.725 201.831 21.046 — 398.127 377.081 —
2016 183.543 174.090 21.033 — 196.282 175.249 —

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
4,21% (2018: 3,13%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
23,75 (2018: 31,97)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
95,79% (2018: 96,87%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
49,63% (2018: 39,3%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
51,81% (2018: 40,57%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
95,95% (2018: 95,93%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONTANA POWER FLOW S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ȚEPOSU ANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019