Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STANDFORD INVESTMENTS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

STANDFORD INVESTMENTS SRL (CUI 32057170) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013009306402 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 591.437 RON, un profit net de 18.341 RON și un număr mediu de 5 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 35,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
32057170
Nr. ORC
J2013009306402
EUID
ROONRC.J2013009306402
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Moldoviţa 17, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
591.437 RON
2025▲ 35,1%
Rezultat net
18.341 RON
2025▼ 77,3%
Angajați
5
2025▲ 400,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4391 Activități de zidărie

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
  • 4942 Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7111 Activități de arhitectură (CAEN Rev.2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 591.437 18.341 110.283 8.030 121.707 19.454 5
2024 437.814 80.881 55.157 7.845 509.425 462.113 1
2023 960.337 346.676 35.264 13.721 463.913 442.370 6
2022 990.080 354.962 84.837 14.643 425.396 355.202 7
2021 803.318 -64.627 35.211 5.174 87.949 57.912 5
2020 857.487 368.012 76.973 11.018 188.494 122.539 2
2019 614.755 -202.847 314.843 13.215 56.155 -245.473 2
2018 740.496 -99.880 142.791 22.635 27.822 -92.334 2
2017 786.355 31.262 82.018 29.564 60.000 7.546 2
2016 783.779 -23.956 115.971 11.112 133.468 28.609 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
85,01% (2024: 10,66%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,18 (2024: 9,38)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
14,99% (2024: 89,34%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
14,14% (2024: 15,64%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
94,28% (2024: 17,5%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,1% (2024: 18,47%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STANDFORD INVESTMENTS SRL

Reprezentanții firmei sunt: SEBU-CALOEAN FLORINA-MIHAELA (administrator), CALOEAN MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
13.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
13.08.2026 Număr de înmatriculare J40/9306/2013 J2013009306402 ANAF