Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SUMERSIK SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

SUMERSIK SRL (CUI 32110656) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013002521123 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 40.723 RON și un profit net de 15.933 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 18,5% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
32110656
Nr. ORC
J2013002521123
EUID
ROONRC.J2013002521123
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. 1 Decembrie 1918 128, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
40.723 RON
2023▼ 18,5%
Rezultat net
15.933 RON
2023▼ 37,5%
Angajați
0
2023

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (4) · 4 diviziuni
  • 3100 Fabricarea de mobilă
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (1)
  • 3100 Fabricarea de mobilă
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -13.528 800 — 66.238 65.438 —
2024 — -8.534 0 — 78.966 78.966 —
2023 40.723 15.933 0 — 87.500 87.500 0
2022 49.974 25.479 2.093 — 73.660 71.567 —
2021 31.280 17.024 1.625 — 79.818 78.193 0
2020 49.292 21.167 2.697 — 92.814 90.117 0
2019 104.841 71.570 2.789 — 99.208 96.419 0
2018 51.924 25.357 337 — 51.449 51.112 —
2017 56.366 30.438 422 5.781 44.081 49.440 —
2016 44.561 1.743 325 12.088 7.239 19.002 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
0% (2022: 2,84%)
Datorii / Total active (total active: 87.500 RON)
Solvabilitate generală
— (2022: 35,19)
Total active / Datorii (total active: 87.500 RON)
Autonomie financiară
100% (2022: 97,16%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 87.500 RON)
Rentabilitate active (ROA)
18,21% (2022: 34,59%)
Profit net / Total active (total active: 87.500 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
18,21% (2022: 35,6%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
39,13% (2022: 50,98%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SUMERSIK SRL

Reprezentanții firmei sunt: TANȚA CRINA (administrator), CRĂCIUN REMUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023