Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

V.R.M. DRUM CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

V.R.M. DRUM CONSTRUCT SRL (CUI 32163197) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J40/17946/2017 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (cod CAEN 4211). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 82.416 RON și o pierdere netă de 7.750 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 71,9% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
32163197
Nr. ORC
J40/17946/2017
EUID
ROONRC.J40/17946/2017
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Andronache 201 A, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
82.416 RON
2017▼ 71,9%
Rezultat net
-7.750 RON
2017
Angajați
—
2017

Activitate

CAEN principal
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Secțiunea F · Diviziunea 42 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2017
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (23) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 4.840 — 235 -4.605 —
2024 — 0 4.840 — 235 -4.605 —
2023 — 0 24.827 — 5.943 -18.884 —
2022 — 0 24.827 — 5.943 -18.884 —
2021 — -12.140 24.827 — 5.943 -18.884 —
2020 — -12.119 24.827 12.140 5.943 -6.744 —
2019 — -24.237 24.827 24.259 5.943 5.375 —
2018 — 0 24.827 48.496 5.943 29.612 —
2017 82.416 -7.750 24.827 48.496 5.943 29.612 —
2016 293.096 -84 100.141 60.615 76.889 37.363 —

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
45,61% (2016: 72,83%)
Datorii / Total active (total active: 54.439 RON)
Solvabilitate generală
2,19 (2016: 1,37)
Total active / Datorii (total active: 54.439 RON)
Autonomie financiară
54,39% (2016: 27,17%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 54.439 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-14,24% (2016: -0,06%)
Profit net / Total active (total active: 54.439 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-26,17% (2016: -0,22%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-9,4% (2016: -0,03%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2016-2017

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre V.R.M. DRUM CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: MOCANU ALEXE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017