Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CALA MAYOR SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

CALA MAYOR SRL (CUI 32173034) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J8/1273/2013 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Transporturi rutiere de mărfuri (cod CAEN 4941). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 41.655 RON și un profit net de 2.849 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 24,8% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
32173034
Nr. ORC
J8/1273/2013
EUID
ROONRC.J8/1273/2013
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. SITEI 140, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
41.655 RON
2021▲ 24,8%
Rezultat net
2.849 RON
2021▼ 66,7%
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021
4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 0 — 11.392 11.392 —
2024 — 0 0 — 11.392 11.392 —
2023 — 0 0 — 11.392 11.392 —
2022 — -322 0 — 11.392 11.392 —
2021 41.655 2.849 -150 — 11.564 11.714 —
2020 33.371 8.565 932 — 9.797 8.865 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
-1,3% (2020: 9,51%)
Datorii / Total active (total active: 11.564 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 11.564 RON)
Autonomie financiară
101,3% (2020: 90,49%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.564 RON)
Rentabilitate active (ROA)
24,64% (2020: 87,42%)
Profit net / Total active (total active: 11.564 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
24,32% (2020: 96,62%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
6,84% (2020: 25,67%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CALA MAYOR SRL

Reprezentantul firmei este: SOARE CORNEL-GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021