Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SM EXCAVARE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

SM EXCAVARE SRL (CUI 32257135) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013002358356 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (cod CAEN 7732). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 201.044 RON, o pierdere netă de 14.260 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 53,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
32257135
Nr. ORC
J2013002358356
EUID
ROONRC.J2013002358356
Înmatriculată
13 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Constantin Silvestri 11, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
201.044 RON
2025▲ 53,2%
Rezultat net
-14.260 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Secțiunea O · Diviziunea 77 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (9) · 7 diviziuni
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (2)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2023, 2025) și ANAF (2021–2022, 2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 201.044 -14.260 308.255 24.763 234.461 -49.031 1
2024 131.209 -23.537 195.185 24.763 135.651 -34.771 1
2023 79.270 -18.154 150.317 24.763 114.320 -11.234 1
2022 31.703 85.669 30.625 24.763 91.771 85.909 0
2021 174.222 3.682 94.130 7.043 404.097 317.010 1
2020 126.405 42.634 146.219 7.043 452.504 313.328 1
2019 137.096 -31.177 191.283 7.043 454.935 270.695 1
2018 401.764 232.149 159.464 7.043 454.293 301.872 1
2017 122.105 13.734 119.349 1.065 188.007 69.723 1
2016 63.098 19.059 101.471 1.065 156.395 55.989 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
118,91% (2024: 121,68%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,84 (2024: 0,82)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-18,91% (2024: -21,68%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-5,5% (2024: -14,67%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-7,09% (2024: -17,94%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SM EXCAVARE SRL

Reprezentantul firmei este: BALINT MIRCEA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025