Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TERMOCASA AMBIENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

TERMOCASA AMBIENT SRL (CUI 32547473) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013001956056 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.018 RON și un profit net de 45.506 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 52,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
32547473
Nr. ORC
J2013001956056
EUID
ROONRC.J2013001956056
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Jókai Mór 2, Mun. Oradea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
16.018 RON
2025▲ 52,5%
Rezultat net
45.506 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · 7 diviziuni
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (3)
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 8292 Activități de ambalare (CAEN Rev.2)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 16.018 45.506 25.946 — 25.825 424 —
2024 10.505 -17.531 102.567 16.695 40.307 -45.082 —
2023 46.215 -46.516 103.855 50.084 26.220 -27.551 —
2022 122.551 8.078 198.588 83.474 133.677 18.964 —
2021 204.603 1.770 519.476 116.864 413.798 11.186 1
2020 621.179 -100.758 481.536 1.289 489.663 9.416 1
2019 954.641 18.405 474.755 4.509 630.420 160.174 1
2018 1.586.934 30.084 176.487 1.375 316.881 141.769 1
2017 883.398 61.467 49.652 1.375 179.962 131.685 1
2016 355.105 72.561 12.308 — 85.069 72.761 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
100,47% (2024: 179,94%)
Datorii / Total active (total active: 25.825 RON)
Solvabilitate generală
1 (2024: 0,56)
Total active / Datorii (total active: 25.825 RON)
Autonomie financiară
1,64% (2024: -79,09%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 25.825 RON)
Rentabilitate active (ROA)
176,21% (2024: -30,76%)
Profit net / Total active (total active: 25.825 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
284,09% (2024: -166,88%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TERMOCASA AMBIENT SRL

Reprezentanții firmei sunt: PINTILIE FLORIN-ȘTEFAN (administrator), FARCAȘ ADRIAN-CIPRIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
10.08.2026 Cod CAEN principal 4778 4322 ANAF