Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

URZ PERFORMANCE GARAGE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

URZ PERFORMANCE GARAGE S.R.L. (CUI 32558847) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013015047401 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (cod CAEN 4672). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 325.161 RON, o pierdere netă de 92.993 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 29,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
32558847
Nr. ORC
J2013015047401
EUID
ROONRC.J2013015047401
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Drm. Lunca Veche 435-443, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
325.161 RON
2025▲ 29,0%
Rezultat net
-92.993 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4672 — Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (9) · 4 diviziuni
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (CAEN Rev.2)
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate (CAEN Rev.2)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 325.161 -92.993 257.166 84.753 79.620 -92.793 1
2024 252.138 15.797 173.119 177.445 40.664 44.990 1
2023 222.119 65.802 10.364 2.250 48.308 40.194 1
2022 31.640 14.956 52.841 2.250 24.982 -25.609 —
2021 160 -357 43.666 2.250 851 -40.565 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
156,45% (2024: 79,37%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,64 (2024: 1,26)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-56,45% (2024: 20,63%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-56,57% (2024: 7,24%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 35,11%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-28,6% (2024: 6,27%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre URZ PERFORMANCE GARAGE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: URSACHE MIHAI-OVIDIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
06.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 06.12.2013 Transfer (sosire) din 05.06.2026 ANAF
06.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
06.08.2026 Data stării juridice 06.12.2013 05.06.2026 ANAF
06.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice ANAF
06.08.2026 Cod CAEN principal 4799 4672 ANAF
06.08.2026 Număr de înmatriculare J40/15047/2013 J2013015047401 ANAF