Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FÂNTÂNIŢA CU BRAZI SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

FÂNTÂNIŢA CU BRAZI SRL (CUI 32568263) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J8/1874/2013 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Alte servicii de cazare (cod CAEN 5590). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.635 RON și un profit net de 5.556 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 90,7% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
32568263
Nr. ORC
J8/1874/2013
EUID
ROONRC.J8/1874/2013
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Poiana lui Stechil 9, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
8.635 RON
2017▼ 90,7%
Rezultat net
5.556 RON
2017▼ 93,0%
Angajați
—
2017

Activitate

CAEN principal
5590 Alte servicii de cazare
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2017 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2017, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5590 — Alte servicii de cazare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 440 — 268 -172 —
2024 — 0 440 — 268 -172 —
2023 — 0 440 — 268 -172 —
2022 — 0 440 — 268 -172 —
2021 — 0 440 — 268 -172 —
2020 — 0 440 — 268 -172 —
2019 — 0 440 — 268 -172 —
2018 — -372 440 — 268 -172 —
2017 8.635 5.556 0 — 5.756 5.756 —
2016 92.432 78.846 2.609 — 81.655 79.046 —

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
0% (2016: 3,2%)
Datorii / Total active (total active: 5.756 RON)
Solvabilitate generală
— (2016: 31,3)
Total active / Datorii (total active: 5.756 RON)
Autonomie financiară
100% (2016: 96,8%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 5.756 RON)
Rentabilitate active (ROA)
96,53% (2016: 96,56%)
Profit net / Total active (total active: 5.756 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
96,53% (2016: 99,75%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
64,34% (2016: 85,3%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FÂNTÂNIŢA CU BRAZI SRL

Reprezentantul firmei este: CIOCAN NICUŞOR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017