Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONVERSION HOUSE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

CONVERSION HOUSE SRL (CUI 32589568) este înmatriculată din 2013 cu număr ORC J2013015441409 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Activități de editare a altor produse software (cod CAEN 5829). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 191.807 RON și un profit net de 62.920 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 83,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
32589568
Nr. ORC
J2013015441409
EUID
ROONRC.J2013015441409
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. G-ral Paul Teodorescu 13, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
191.807 RON
2025▲ 83,5%
Rezultat net
62.920 RON
2025▲ 44,0%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
5829 Activități de editare a altor produse software
Secțiunea J · Diviziunea 58 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5829 — Activități de editare a altor produse software). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (7) · 5 diviziuni
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2023–2025) și ANAF (2021–2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 191.807 62.920 161.612 0 59.801 -101.811 0
2024 104.529 43.693 232.443 0 67.712 -164.731 0
2023 11.724 5.848 222.816 0 14.117 -208.699 0
2022 30.847 -71.851 219.792 0 5.246 -214.546 0
2021 62.240 -48.886 155.757 0 13.062 -142.695 3
2020 53.653 -53.901 96.549 0 2.741 -93.808 0
2019 88.508 -41.386 46.077 0 6.169 -39.908 3
2018 104.546 -45.407 19.495 0 20.973 1.478 3
2017 123.981 -8.683 24.438 453 70.870 46.885 3
2016 108.792 -20.109 13.266 2.265 66.569 55.568 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
270,25% (2024: 343,28%)
Datorii / Total active (total active: 59.801 RON)
Solvabilitate generală
0,37 (2024: 0,29)
Total active / Datorii (total active: 59.801 RON)
Autonomie financiară
-170,25% (2024: -243,28%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 59.801 RON)
Rentabilitate active (ROA)
105,22% (2024: 64,53%)
Profit net / Total active (total active: 59.801 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
32,8% (2024: 41,8%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONVERSION HOUSE SRL

Reprezentantul firmei este: ENACHE IULIANA-LIZETA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
30.07.2026 Cod CAEN principal 6310 5829 ANAF