Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PREMIUM SOFTWARE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

PREMIUM SOFTWARE S.R.L. (CUI 32724788) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014000250121 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6210. În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 14.451 RON și un profit net de 415 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 46,0% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
32724788
Nr. ORC
J2014000250121
EUID
ROONRC.J2014000250121
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Corneliu Coposu 167A, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
14.451 RON
2024▲ 46,0%
Rezultat net
415 RON
2024▼ 88,8%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · 3 diviziuni
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6391 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6391 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN Rev.2)
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
  • 6312 Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2022, 2024–2025) și ANAF (2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -1.075 39.378 — 6.329 -33.049 —
2024 14.451 415 39.377 — 7.403 -31.974 —
2023 9.898 3.714 44.441 0 12.051 -32.390 0
2022 — 0 36.155 — 51 -36.104 —
2021 — 0 36.155 — 51 -36.104 —
2020 — 0 36.155 — 51 -36.104 —
2019 — 0 36.155 — 51 -36.104 —
2018 — 0 36.155 — 51 -36.104 —
2017 — -100 36.155 — 51 -36.104 —
2016 — -20 36.159 — 155 -36.004 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
531,91% (2023: 368,77%)
Datorii / Total active (total active: 7.403 RON)
Solvabilitate generală
0,19 (2023: 0,27)
Total active / Datorii (total active: 7.403 RON)
Autonomie financiară
-431,91% (2023: -268,77%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 7.403 RON)
Rentabilitate active (ROA)
5,61% (2023: 30,82%)
Profit net / Total active (total active: 7.403 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,87% (2023: 37,52%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PREMIUM SOFTWARE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: VAIDA PETRIȘOR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
16.08.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
16.08.2026 Data reactivării — 27.04.2026 ANAF
16.08.2026 Cod CAEN principal 4791 6210 ANAF