Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONSTRUCT SANIRUM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

CONSTRUCT SANIRUM SRL (CUI 32755423) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014001355409 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (cod CAEN 4683). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 135.395 RON și un profit net de 235.166 RON. Cifra de afaceri e de 14,1 ori mai mare decât în 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
32755423
Nr. ORC
J2014001355409
EUID
ROONRC.J2014001355409
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Apele Vii 1A, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
135.395 RON
2024▲ 1.311,7%
Rezultat net
235.166 RON
2024▲ 2,1%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (27) · 5 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 351.300 139.002 44.949 444.093 350.040 —
2024 135.395 235.166 349.797 44.949 543.318 238.470 —
2023 9.591 230.253 79.227 44.949 264.594 230.493 —
2022 9.712 276.765 76.850 44.949 308.729 277.005 —
2021 14.244 198.691 80.273 54.949 276.774 251.627 1
2020 65.421 -12.436 222.297 75.442 426.143 279.563 1
2019 — -29.837 42.259 — 3.053 -39.206 1
2018 — -8.670 12.229 — 2.860 -9.369 1
2017 — 0 1.000 — 301 -699 —
2016 — 0 1.000 — 301 -699 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
59,46% (2023: 25,59%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,68 (2023: 3,91)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
40,54% (2023: 74,46%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
39,98% (2023: 74,38%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
98,61% (2023: 99,9%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
173,69% (2023: 2.400,72%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONSTRUCT SANIRUM SRL

Reprezentantul firmei este: PRUNA SERBAN MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
01.08.2026 Cod CAEN principal 4673 4683 ANAF