ELIO CONCEPT SRL
ELIO CONCEPT SRL (CUI 32761565) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014001406406 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Baruri și alte activități de servire a băuturilor (cod CAEN 5630). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.385 RON și un profit net de 7.564 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 179,5% față de 2018.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 32761565
- Nr. ORC
- J2014001406406
- EUID
- ROONRC.J2014001406406
- Înmatriculată
- 12 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).
Activitate
În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5630 — Baruri și alte activități de servire a băuturilor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 6831 Agenții imobiliare (CAEN Rev.2)
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.2)
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 0 | 0 | — | 5.865 | 5.865 | — |
| 2024 | — | 0 | 0 | — | 5.865 | 5.865 | — |
| 2023 | — | 0 | 0 | — | 5.865 | 5.865 | — |
| 2022 | — | -401 | 0 | — | 5.865 | 5.865 | — |
| 2021 | — | 0 | 6 | — | 6.272 | 6.266 | — |
| 2020 | — | 0 | 6 | — | 6.272 | 6.266 | — |
| 2019 | 8.385 | 7.564 | 776 | — | 7.042 | 6.266 | — |
| 2018 | 3.000 | 2.027 | 1.787 | 45 | 444 | -1.298 | — |
| 2017 | 6.109 | 4.525 | 6.010 | 929 | 1.756 | -3.325 | — |
| 2016 | — | -2.359 | 11.145 | 2.286 | 1.008 | -7.851 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2019 (vs 2018)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre ELIO CONCEPT SRL
Reprezentanții firmei sunt: POPA IONUȚ ALEXANDRU (administrator), POPA ANCA MARIA (administrator), IBREAN ELENA BEATRICE (administrator), IBREAN IONUŢ ANDREI (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | Plătitoare de TVA | Da | Nu | ANAF |
| 29.08.2026 | Plătitoare de TVA | Nu | Da | ANAF |
| 29.08.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Înregistrată din 07.02.2014 | Transfer (sosire) din 09.07.2026 | ANAF |
| 29.08.2026 | Stare juridică | Înregistrată | Transfer (sosire) | ANAF |
| 29.08.2026 | Data stării juridice | 07.02.2014 | 09.07.2026 | ANAF |
| 29.08.2026 | Organ fiscal | Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice | ANAF |
| 29.08.2026 | Cod CAEN principal | 7112 | 5630 | ANAF |
| 29.08.2026 | Număr de înmatriculare | J40/1406/2014 | J2014001406406 | ANAF |