Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NOVENSA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

NOVENSA SRL (CUI 32820106) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014002045406 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2,2 milioane RON, un profit net de 264.603 RON și un număr mediu de 9 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 61,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
32820106
Nr. ORC
J2014002045406
EUID
ROONRC.J2014002045406
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Cluceru Udricani 20, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
2.232.608 RON
2025▲ 61,2%
Rezultat net
264.603 RON
2025
Angajați
9
2025▼ 10,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (22) · 12 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (5)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7111 Activități de arhitectură
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 2.232.608 264.603 1.039.452 7.712 1.649.889 618.149 9
2024 1.385.053 -737.652 1.406.139 8.314 1.751.371 353.546 10
2023 3.269.635 1.112.064 1.175.643 20.259 2.557.936 1.417.398 9
2022 1.936.020 302.532 1.180.435 29.918 1.440.255 304.584 9
2021 2.292.308 1.168.316 113.284 61.626 1.294.264 1.303.652 8
2020 1.715.849 896.490 418.532 94.991 1.174.677 897.336 5
2019 388.200 62.802 213.129 7.916 340.059 134.846 3
2018 45.000 42.276 2.205 — 74.199 71.994 —
2017 — -408 24.555 — 84.273 59.718 —
2016 20.000 -2.046 24.455 — 84.581 60.126 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
62,71% (2024: 79,91%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,59 (2024: 1,25)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
37,29% (2024: 20,09%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
15,96% (2024: -41,92%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
42,81% (2024: -208,64%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,85% (2024: -53,26%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NOVENSA SRL

Reprezentantul firmei este: DRAGHICI FLORIN MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
28.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 29.09.2015 Transfer (sosire) din 14.10.2026 ANAF
28.10.2026 Data stării juridice 29.09.2015 14.10.2026 ANAF