Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SYNCRO LUMINOR SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

SYNCRO LUMINOR SRL (CUI 32845216) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014000319059 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (cod CAEN 4752). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 307.616 RON, o pierdere netă de 169.745 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 42,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
32845216
Nr. ORC
J2014000319059
EUID
ROONRC.J2014000319059
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Sg. maj. Dumitru Samoilă 14, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
307.616 RON
2025▼ 42,1%
Rezultat net
-169.745 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (15) · 7 diviziuni
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 307.616 -169.745 963.990 653.589 166.492 -141.524 1
2024 531.338 9.157 893.553 541.238 378.969 29.139 1
2023 90.479 -16.705 56.884 27.356 59.656 30.308 1
2022 239.057 324 51.318 42.248 55.966 47.012 1
2021 171.589 15.446 109.016 14.650 141.054 46.688 1
2020 553.764 68.599 84.762 9.110 106.704 31.052 1
2019 1.020 -18.522 91.632 31.670 22.415 -37.547 —
2018 — -8.644 51.483 4.199 28.259 -19.025 —
2017 — -1.568 28.172 — 17.791 -10.381 —
2016 1.250 648 25.775 — 16.952 -8.823 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
117,55% (2024: 97,1%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,85 (2024: 1,03)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-17,26% (2024: 3,17%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-20,7% (2024: 1%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 31,43%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-55,18% (2024: 1,72%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SYNCRO LUMINOR SRL

Reprezentantul firmei este: HODUȚ LAVINIU GHIȚĂ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
20.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 26.02.2014 Transfer (sosire) din 28.08.2026 ANAF
20.10.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
20.10.2026 Data stării juridice 26.02.2014 28.08.2026 ANAF
20.10.2026 Organ fiscal Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice ANAF