X-AUTO MOTIVE SRL
X-AUTO MOTIVE SRL (CUI 33053990) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014000668168 și are sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală: Repararea și întreținerea autovehiculelor (cod CAEN 9531). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 82.397 RON și un profit net de 11.074 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 63,8% față de 2020.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 33053990
- Nr. ORC
- J2014000668168
- EUID
- ROONRC.J2014000668168
- Înmatriculată
- 12 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (9531 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 0 | 138.451 | 1.255 | 88.153 | -49.043 | — |
| 2024 | — | 0 | 138.451 | 1.255 | 88.153 | -49.043 | — |
| 2023 | — | 0 | 138.451 | 1.255 | 88.153 | -49.043 | — |
| 2022 | — | -300 | 138.451 | 1.255 | 88.153 | -49.043 | — |
| 2021 | 82.397 | 11.074 | 138.644 | 1.255 | 88.646 | -48.743 | — |
| 2020 | 227.505 | 878 | 246.383 | 1.255 | 186.392 | -58.736 | — |
| 2019 | 47.666 | 860 | 105.778 | 1.260 | 67.733 | -36.785 | — |
| 2018 | — | -3.439 | 44.407 | 1.331 | 5.431 | -37.645 | 1 |
| 2017 | — | -3.647 | 39.113 | 1.192 | 3.715 | -34.206 | 1 |
| 2016 | 22.322 | -8.952 | 38.266 | 1.056 | 6.651 | -30.559 | 1 |
Indicatori financiari
bilanț 2021 (vs 2020)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre X-AUTO MOTIVE SRL
Reprezentantul firmei este: PANCEA ALEXANDRU EMANUEL (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | Cod CAEN principal | 4520 | 9531 | ANAF |