Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

REMALEX TRANS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

REMALEX TRANS SRL (CUI 33110689) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014005169406 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Transporturi rutiere de mărfuri (cod CAEN 4941). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 179.830 RON, un profit net de 163 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 30,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
33110689
Nr. ORC
J2014005169406
EUID
ROONRC.J2014005169406
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Aleea Zorelelor 3, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
179.830 RON
2025▲ 30,6%
Rezultat net
163 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6) · 3 diviziuni
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 179.830 163 117.654 — 22.918 -95.450 1
2024 137.730 -72.977 112.190 — 16.577 -95.613 1
2023 146.230 264 76.721 — 54.350 -22.371 1
2022 135.660 427 75.507 — 52.872 -22.635 1
2021 195.489 128 55.692 — 32.630 -23.062 1
2020 263.345 11.624 45.521 — 22.331 -23.190 1
2019 127.250 -12.609 49.003 — 14.190 -34.813 —
2018 — 0 22.877 — 673 -22.204 —
2017 — 0 22.877 — 673 -22.204 —
2016 — -64 22.877 — 673 -22.204 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
513,37% (2024: 676,78%)
Datorii / Total active (total active: 22.918 RON)
Solvabilitate generală
0,19 (2024: 0,15)
Total active / Datorii (total active: 22.918 RON)
Autonomie financiară
-416,48% (2024: -576,78%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 22.918 RON)
Rentabilitate active (ROA)
0,71% (2024: -440,23%)
Profit net / Total active (total active: 22.918 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,09% (2024: -52,99%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre REMALEX TRANS SRL

Reprezentantul firmei este: CONSTANTINESCU REMUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025