Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

INOX METAL LEMN SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

INOX METAL LEMN SRL (CUI 33375090) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014001107224 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 233.194 RON, un profit net de 168.590 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 23,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
33375090
Nr. ORC
J2014001107224
EUID
ROONRC.J2014001107224
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. C. A. Rosetti 50, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
233.194 RON
2025▲ 23,3%
Rezultat net
168.590 RON
2025▲ 68,4%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (14) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (9)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2521 Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
  • 2529 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
  • 2550 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor
  • 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
  • 2592 Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 233.194 168.590 76.415 10.914 276.202 206.701 1
2024 189.182 100.128 67.600 11.117 98.594 38.111 1
2023 185.741 -405.398 89.723 990 30.716 -62.017 1
2022 143.873 109.352 43.235 990 389.626 343.381 1
2021 86.627 43.670 37.617 990 270.656 234.029 1
2020 96.105 90.681 29.130 10.990 208.499 190.359 —
2019 96.846 93.791 60.184 990 158.872 99.678 0
2018 59.506 57.705 59.848 990 464.745 405.887 0
2017 2.500 2.109 35.987 990 383.179 348.182 —
2016 213.031 131.328 35.759 990 380.842 346.073 5

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
26,61% (2024: 61,62%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,76 (2024: 1,62)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
71,99% (2024: 34,74%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
58,72% (2024: 91,27%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
81,56% (2024: 262,73%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
72,3% (2024: 52,93%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre INOX METAL LEMN SRL

Reprezentantul firmei este: MÎNĂSTIREANU GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025