Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FINITURE DI PREGIO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

FINITURE DI PREGIO SRL (CUI 33526223) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014001341224 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 301.840 RON, un profit net de 9.055 RON și un număr mediu de 5 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 38,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
33526223
Nr. ORC
J2014001341224
EUID
ROONRC.J2014001341224
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Stejar 41, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
301.840 RON
2025▼ 38,8%
Rezultat net
9.055 RON
2025▼ 68,3%
Angajați
5
2025▼ 28,6%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (14) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Surse: MFinanțe (2016–2017, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 301.840 9.055 283.682 55.334 86.606 218.258 5
2024 492.940 28.609 167.330 82.277 44.256 209.203 7
2023 612.904 194.067 63.971 110.508 147.757 194.294 3
2022 440.458 116.875 20.141 31.543 129.325 140.727 6
2021 173.630 44.735 6.543 — 30.395 23.852 4
2020 0 0 21.600 — 717 -20.883 0
2019 0 0 21.600 0 717 -20.883 0
2017 4.202 -12.419 21.671 — 788 -20.883 —
2016 4.200 -8.104 15.072 — 6.608 -8.464 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
199,86% (2024: 132,24%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,5 (2024: 0,76)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
153,77% (2024: 165,33%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
6,38% (2024: 22,61%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
4,15% (2024: 13,68%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3% (2024: 5,8%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FINITURE DI PREGIO SRL

Reprezentantul firmei este: HATESCU IONUŢ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
09.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF