Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NEW VISION MEDIA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

NEW VISION MEDIA SRL (CUI 33638677) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2024001745087 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități ale agențiilor de publicitate (cod CAEN 7311). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 718.663 RON, un profit net de 16.389 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 11,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
33638677
Nr. ORC
J2024001745087
EUID
ROONRC.J2024001745087
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Sfântul Ioan 17, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
718.663 RON
2025▲ 11,4%
Rezultat net
16.389 RON
2025
Angajați
3
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Secțiunea N · Diviziunea 73 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (7) · 6 diviziuni
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 5611 Restaurante
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5611 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire (CAEN Rev.2)
  • 5610 Restaurante (CAEN Rev.2)
  • 5819 Alte activități de editare (CAEN Rev.2)
  • 7312 Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
  • 7410 Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
  • 7420 Activități fotografice (CAEN Rev.2)
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2022–2025) și ANAF (2020–2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 718.663 16.389 45.447 4.311 68.529 27.393 3
2024 645.055 -39.017 30.487 4.311 37.181 11.005 3
2023 832.712 159.304 59.316 4.311 105.027 50.022 3
2022 866.504 59.917 178.135 4.861 65.969 -107.305 3
2021 399.979 -55.684 220.902 6.655 47.025 -167.222 4
2020 376.189 -35.376 184.141 15.564 57.039 -111.538 4
2019 231.525 -52.822 124.502 23.436 24.903 -76.163 2
2018 2.120 -36.036 58.907 28.000 7.567 -23.340 1
2017 76.701 21.509 29.241 36.000 5.937 12.696 1
2016 44.782 -10.907 34.580 — 25.767 -8.813 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
62,39% (2024: 73,48%)
Datorii / Total active (total active: 72.840 RON)
Solvabilitate generală
1,6 (2024: 1,36)
Total active / Datorii (total active: 72.840 RON)
Autonomie financiară
37,61% (2024: 26,52%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 72.840 RON)
Rentabilitate active (ROA)
22,5% (2024: -94,03%)
Profit net / Total active (total active: 72.840 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
59,83% (2024: -354,54%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,28% (2024: -6,05%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NEW VISION MEDIA SRL

Reprezentantul firmei este: RAICU IOANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
05.08.2026 Număr de înmatriculare J08/1745/2024 J2024001745087 ANAF