Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

D B C PREMIUM ART CONST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

D B C PREMIUM ART CONST SRL (CUI 33661726) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2024006800400 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2,3 milioane RON, un profit net de 469.628 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 81,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
33661726
Nr. ORC
J2024006800400
EUID
ROONRC.J2024006800400
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Lăcrămioarei 50, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
2.251.669 RON
2025▲ 81,6%
Rezultat net
469.628 RON
2025▲ 310,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (6) · 3 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
  • 4291 Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.2)
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.2)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 2.251.669 469.628 471.429 36.690 904.607 469.868 1
2024 1.239.697 114.326 595.868 5.266 705.168 114.566 1
2023 537.310 43.335 127.751 — 290.344 162.593 2
2022 492.060 6.553 140.993 1.513 258.738 119.258 2
2021 271.147 -103.988 13.920 3.025 123.601 112.706 2
2020 642.152 39.664 24.852 — 241.546 216.694 2
2019 977.613 406.830 136.216 0 543.246 407.030 5
2018 463.260 382.681 35.231 — 414.606 379.375 2
2017 — -3.414 3.514 — 208 -3.306 1
2016 — 0 100 — 208 108 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
50,08% (2024: 83,87%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2 (2024: 1,19)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
49,92% (2024: 16,13%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
49,89% (2024: 16,09%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,95% (2024: 99,79%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
20,86% (2024: 9,22%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre D B C PREMIUM ART CONST SRL

Reprezentantul firmei este: DOBRESCU NICOLAI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
03.09.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF