Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ATHON CONSTRUCT DEVELOPMENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

ATHON CONSTRUCT DEVELOPMENT SRL (CUI 33730095) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J29/1399/2014 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 78.365 RON și o pierdere netă de 178.585 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 80,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
33730095
Nr. ORC
J29/1399/2014
EUID
ROONRC.J29/1399/2014
Înmatriculată
12 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. BARAOLTULUI 5, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
78.365 RON
2025▼ 80,4%
Rezultat net
-178.585 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (27) · CAEN Rev.2 · 8 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (1)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7420 Activități fotografice
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9004 Activități de gestionare a sălilor de spectacole

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 78.365 -178.585 195.571 29.689 1.126 -164.756 —
2024 400.830 130.441 18.560 29.689 2.700 13.829 —
2023 240.669 -224.777 118.463 0 1.851 -116.612 —
2022 489.164 23.562 42.392 0 130.940 88.548 10
2021 835.021 190.720 7.206 0 736 -6.470 14
2020 489.164 23.562 42.392 156 24.466 -17.770 10
2019 464.279 44.025 19.907 532 10.235 -9.140 —
2018 444.406 16.190 23.246 907 62.916 40.577 —
2017 446.770 6.489 26.384 1.282 49.489 24.387 —
2016 125.510 3.195 10.822 1.499 27.221 17.898 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
634,66% (2024: 57,3%)
Datorii / Total active (total active: 30.815 RON)
Solvabilitate generală
0,16 (2024: 1,75)
Total active / Datorii (total active: 30.815 RON)
Autonomie financiară
-534,66% (2024: 42,7%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 30.815 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-579,54% (2024: 402,73%)
Profit net / Total active (total active: 30.815 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 943,24%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-227,89% (2024: 32,54%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ATHON CONSTRUCT DEVELOPMENT SRL

Reprezentantul firmei este: BURLACU-PĂUN VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025