Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PREMIUM PARTS AUTOSERVICE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

PREMIUM PARTS AUTOSERVICE S.R.L. (CUI 33790518) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014013151406 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (cod CAEN 4782). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 142.498 RON și o pierdere netă de 23.707 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 45,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
33790518
Nr. ORC
J2014013151406
EUID
ROONRC.J2014013151406
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Iacob Andrei 16, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
142.498 RON
2025▲ 45,6%
Rezultat net
-23.707 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4782 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (25) · 5 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (8)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (12)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8553 Școli de conducere (pilotaj)
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (3)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2019. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2022–2025) și ANAF (2020–2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 142.498 -23.707 158.517 4.415 60.605 -93.497 —
2024 97.883 -24.868 92.098 4.415 17.892 -69.791 —
2023 — 0 49.478 4.415 140 -44.923 —
2022 — 0 49.478 4.415 140 -44.923 —
2021 0 0 49.478 4.415 140 -44.923 0
2020 0 0 49.478 4.415 140 -44.923 0
2018 — -1.428 49.477 4.415 140 -44.922 —
2017 — -1.428 48.049 4.415 140 -43.494 —
2016 — -6.542 54.802 4.415 8.321 -42.066 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
243,8% (2024: 412,87%)
Datorii / Total active (total active: 65.020 RON)
Solvabilitate generală
0,41 (2024: 0,24)
Total active / Datorii (total active: 65.020 RON)
Autonomie financiară
-143,8% (2024: -312,87%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 65.020 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-36,46% (2024: -111,48%)
Profit net / Total active (total active: 65.020 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-16,64% (2024: -25,41%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PREMIUM PARTS AUTOSERVICE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: NIMARA JULIETA ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025