Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ESTEFANIS SOLUTIONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

ESTEFANIS SOLUTIONS S.R.L. (CUI 33802272) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014000983326 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (cod CAEN 6220). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 214.564 RON, un profit net de 24.138 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 103,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
33802272
Nr. ORC
J2014000983326
EUID
ROONRC.J2014000983326
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Săcel 90A, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
214.564 RON
2025▲ 103,3%
Rezultat net
24.138 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6202 Activități de consultanță în tehnologia informației

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6220 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 10 diviziuni
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (3)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7410 Activități de design specializat
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2022, 2024–2025) și ANAF (2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 214.564 24.138 33.937 245.606 240.055 451.724 1
2024 105.544 -20.478 60.722 250.607 236.760 427.587 1
2023 171.570 2.290 89.994 255.606 282.452 448.064 1
2022 108.779 13.943 95.188 239.213 301.749 445.774 —
2021 217.942 63.542 50.798 314.258 228.246 491.706 2
2020 132.210 38.342 75.321 222.770 447.116 596.074 2
2019 243.329 264.609 76.848 147.396 403.229 473.777 1
2018 265.017 143.844 150.084 28.446 323.501 201.863 1
2017 100.575 1.008 126.754 28.446 156.327 58.019 1
2016 65.527 2.861 145.938 28.446 174.503 57.011 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
6,99% (2024: 12,46%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
14,31 (2024: 8,03)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
93,01% (2024: 87,73%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
4,97% (2024: -4,2%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
5,34% (2024: -4,79%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,25% (2024: -19,4%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ESTEFANIS SOLUTIONS S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: ŞTEFAN EDUARD IONUŢ (administrator), ŞTEFAN ANDREEA DANIELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025