Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONTROL POINT ADVISORS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

CONTROL POINT ADVISORS S.R.L. (CUI 33809971) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014001489036 și are sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 894 RON și un profit net de 467 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 35,3% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
33809971
Nr. ORC
J2014001489036
EUID
ROONRC.J2014001489036
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Găvana III, Mun. Piteşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
894 RON
2022▼ 35,3% față de 2019
Rezultat net
467 RON
2022
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022 divergent
4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

În bilanțul pe 2022, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7020 — Activități de consultanță în afaceri și management). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · 8 diviziuni
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (2)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -100 37.994 — 17.972 -20.022 —
2024 — -100 37.994 — 18.072 -19.922 —
2023 — -100 37.994 — 18.172 -19.822 —
2022 894 467 37.994 — 18.272 -19.722 —
2021 — -400 37.841 — 17.652 -20.189 —
2020 — -400 37.641 — 17.852 -19.789 —
2019 1.382 -87 37.641 — 18.252 -19.389 —
2018 14.525 -4.702 32.657 — 13.355 -19.302 —
2017 4.126 -2.644 40.807 — 26.207 -14.600 1
2016 2.859 -6.366 43.683 — 31.727 -11.956 1

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2019)
Grad de îndatorare
207,94% (2019: 206,23%)
Datorii / Total active (total active: 18.272 RON)
Solvabilitate generală
0,48 (2019: 0,48)
Total active / Datorii (total active: 18.272 RON)
Autonomie financiară
-107,94% (2019: -106,23%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 18.272 RON)
Rentabilitate active (ROA)
2,56% (2019: -0,48%)
Profit net / Total active (total active: 18.272 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2019: -6,3%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONTROL POINT ADVISORS S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: SANDRU MARIA (administrator), STOICA IONELA-SABINA (administrator), STĂNESCU-ABRUDAN ILEANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022
Data Câmp Înainte După Sursă
14.08.2026 Cod CAEN principal 4776 7020 ANAF