Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SABFIL TECHNOLOGY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

SABFIL TECHNOLOGY SRL (CUI 33848830) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014013838408 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (cod CAEN 3320). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 643.759 RON, un profit net de 31.634 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 11,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
33848830
Nr. ORC
J2014013838408
EUID
ROONRC.J2014013838408
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Marmurei 21, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
643.759 RON
2025▼ 11,2%
Rezultat net
31.634 RON
2025▼ 28,7%
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Secțiunea C · Diviziunea 33 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (3320 — Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (25) · 5 diviziuni
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
  • 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
Diviziunea 36 · Captarea, tratarea și distribuția apei (1)
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
Diviziunea 37 · Colectarea și epurarea apelor uzate (1)
  • 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (16)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 643.759 31.634 540.770 0 616.281 75.511 1
2024 725.059 44.372 683.669 40.964 684.289 43.877 2
2023 545.318 -17.889 446.441 75.128 566.428 -494 2
2022 245.370 16.915 531.459 108.681 429.133 17.395 2
2021 681.196 90.635 672.910 86.471 662.924 91.115 2
2020 820.796 115.264 736.367 76.875 770.301 115.744 2
2019 1.170.064 224.163 637.172 0 846.670 224.603 1
2018 1.015.853 283.207 498.122 61.122 789.837 283.447 0
2017 808.969 197.199 84.682 57.290 238.869 197.439 0
2016 188.474 39.443 87.342 43.546 181.920 39.683 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
87,75% (2024: 94,27%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,14 (2024: 1,06)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
12,25% (2024: 6,05%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
5,13% (2024: 6,12%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
41,89% (2024: 101,13%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,91% (2024: 6,12%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SABFIL TECHNOLOGY SRL

Reprezentantul firmei este: BIDAŞCU ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
24.07.2026 Cod CAEN principal 4211 3320 ANAF