Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ROMCONSTRUCT MONTAJ S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

ROMCONSTRUCT MONTAJ S.R.L. (CUI 33899915) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J38/645/2014 și are sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală: Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (cod CAEN 2511). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 21.730 RON, un profit net de 12.415 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 193,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
33899915
Nr. ORC
J38/645/2014
EUID
ROONRC.J38/645/2014
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Spl. Independenţei 1, Mun. Râmnicu Vâlcea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
21.730 RON
2025▲ 193,8%
Rezultat net
12.415 RON
2025▲ 126,9%
Angajați
2
2025▲ 100,0%

Activitate

CAEN principal
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Secțiunea C · Diviziunea 25 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 22 · Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice (1)
  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 21.730 12.415 55.430 9.398 55.227 9.195 2
2024 7.395 5.472 51.209 9.398 38.591 -3.220 1
2023 253.782 -11.804 54.108 9.398 31.935 -12.775 1
2022 4.164 2.947 188.171 9.398 177.802 -971 4
2021 17.998 -84.515 98.047 9.398 84.731 -3.918 3
2020 — -3.758 11.222 9.398 82.421 80.597 —
2019 9.298 907 4.467 5.945 82.877 84.355 —
2018 211.301 95.515 225.680 5.945 303.183 83.448 4
2017 4.309 3.741 86.270 5.945 68.258 -12.067 —
2016 78.921 -59.777 69.107 5.945 47.354 -15.808 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
85,77% (2024: 106,71%)
Datorii / Total active (total active: 64.625 RON)
Solvabilitate generală
1,17 (2024: 0,94)
Total active / Datorii (total active: 64.625 RON)
Autonomie financiară
14,23% (2024: -6,71%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 64.625 RON)
Rentabilitate active (ROA)
19,21% (2024: 11,4%)
Profit net / Total active (total active: 64.625 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
135,02%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
57,13% (2024: 74%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ROMCONSTRUCT MONTAJ S.R.L.

Reprezentantul firmei este: VOINEA ION (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025