Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SAAR FOREST S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

SAAR FOREST S.R.L. (CUI 33899931) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2024002157085 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Transporturi rutiere de mărfuri (cod CAEN 4941). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.800 RON și o pierdere netă de 517 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 79,6% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
33899931
Nr. ORC
J2024002157085
EUID
ROONRC.J2024002157085
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Lungă 149, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
7.800 RON
2023▼ 79,6%
Rezultat net
-517 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4941 — Transporturi rutiere de mărfuri). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (2)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.2)
  • 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn (CAEN Rev.2)
  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -49.721 166.738 98.229 15.298 -51.144 —
2024 — -19.053 138.085 123.853 10.602 -1.423 —
2023 7.800 -517 1.479 — 19.109 17.630 —
2022 38.300 13.038 12.839 — 30.987 18.148 1
2021 58.485 42.261 5.485 — 250.635 245.150 1
2020 58.815 41.759 9.093 — 211.981 202.888 1
2019 59.340 38.329 5.226 — 166.355 161.129 1
2018 70.005 48.055 7.785 — 130.585 122.800 1
2017 72.200 56.520 7.201 777 81.170 74.746 1
2016 26.397 19.268 3.039 777 20.487 18.225 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
7,74% (2022: 41,43%)
Datorii / Total active (total active: 19.109 RON)
Solvabilitate generală
12,92 (2022: 2,41)
Total active / Datorii (total active: 19.109 RON)
Autonomie financiară
92,26% (2022: 58,57%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 19.109 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-2,71% (2022: 42,08%)
Profit net / Total active (total active: 19.109 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-2,93% (2022: 71,84%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-6,63% (2022: 34,04%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SAAR FOREST S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: SALCĂ ROMI (administrator), SALCĂ-ROTARU ROMI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023