Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DT ALESTIMENTI STAND SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

DT ALESTIMENTI STAND SRL (CUI 33909628) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014001320175 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 257.401 RON, un profit net de 66.184 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 3,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
33909628
Nr. ORC
J2014001320175
EUID
ROONRC.J2014001320175
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Albatrosului 2, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
257.401 RON
2025▼ 3,7%
Rezultat net
66.184 RON
2025▼ 32,4%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (45) · 11 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (4)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (1)
  • 3100 Fabricarea de mobilă
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (8)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (4)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 257.401 66.184 7.009 0 280.316 273.307 1
2024 267.286 97.846 16.368 0 340.347 323.979 1
2023 167.973 47.125 25.860 0 394.384 368.524 1
2022 163.784 152.406 6.393 — 327.792 321.399 —
2021 160.537 147.056 1.797 — 215.790 213.993 —
2020 201.264 139.590 11.557 — 143.636 132.079 —
2019 — 0 7.721 — 200 -7.521 —
2018 — 0 7.721 — 200 -7.521 —
2017 — 0 7.721 — 200 -7.521 —
2016 — 0 7.721 — 200 -7.521 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
2,5% (2024: 4,81%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
39,99 (2024: 20,79)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
97,5% (2024: 95,19%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
23,61% (2024: 28,75%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
24,22% (2024: 30,2%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
25,71% (2024: 36,61%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DT ALESTIMENTI STAND SRL

Reprezentantul firmei este: OCHIȘOR RUSLAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025