Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAW GATEAU SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

RAW GATEAU SRL (CUI 34122827) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015001961403 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice (cod CAEN 1086). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 121.314 RON și un profit net de 21.110 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 73,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
34122827
Nr. ORC
J2015001961403
EUID
ROONRC.J2015001961403
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Vergului 5, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
121.314 RON
2025▲ 73,6%
Rezultat net
21.110 RON
2025▲ 26,4%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
Secțiunea C · Diviziunea 10 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1086 — Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · 11 diviziuni
  • 1062 Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Diviziunea 10 · Industria alimentară (3)
  • 1062 Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (1)
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (2)
  • 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2019. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 121.314 21.110 71.820 31.458 29.530 -10.832 —
2024 69.864 16.704 67.036 8.958 26.136 -31.942 1
2023 11.951 -13.848 59.045 — 10.398 -48.647 —
2022 2.967 -9.703 39.613 — 4.814 -34.799 1
2021 — 0 28.983 — 3.887 -25.096 —
2020 — 0 28.983 — 3.887 -25.096 —
2018 — 0 28.983 — 3.887 -25.096 —
2017 14.450 485 28.983 — 3.887 -25.096 1
2016 12.209 -23.647 42.336 — 16.755 -25.581 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
117,76% (2024: 191,02%)
Datorii / Total active (total active: 60.988 RON)
Solvabilitate generală
0,85 (2024: 0,52)
Total active / Datorii (total active: 60.988 RON)
Autonomie financiară
-17,76% (2024: -91,02%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 60.988 RON)
Rentabilitate active (ROA)
34,61% (2024: 47,6%)
Profit net / Total active (total active: 60.988 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
17,4% (2024: 23,91%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAW GATEAU SRL

Reprezentanții firmei sunt: STROE COSTIN-ALEXANDRU (administrator), TOMESCU GABRIELA - ANELINE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025