Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ARCU SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

ARCU SRL (CUI 3418998) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991001467226 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Activități de întreținere peisagistică (cod CAEN 8130). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 23.311 RON și un profit net de 693 RON.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
3418998
Nr. ORC
J1991001467226
EUID
ROONRC.J1991001467226
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Tudor Vladimirescu 57, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
23.311 RON
2025
Rezultat net
693 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
8130 Activități de întreținere peisagistică
Secțiunea O · Diviziunea 81 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (8130 — Activități de întreținere peisagistică). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (3) · 3 diviziuni
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 23.311 693 47.515 26.704 54.404 33.593 —
2024 0 -13.551 45.815 26.704 52.011 32.900 —
2023 0 -13.926 31.962 26.704 51.709 46.451 —
2022 — -7.862 18.036 26.704 51.708 60.376 —
2021 — -5.163 10.596 26.704 52.131 68.239 —
2020 — 240.654 5.432 26.704 282.129 303.401 —
2019 52.000 19.775 28.006 39.080 76.417 87.491 —
2018 30.308 -40.894 10.080 33.426 44.370 67.716 —
2017 36.500 -278 6.836 33.426 82.017 108.607 —
2016 36.500 19.565 6.731 33.426 82.189 108.884 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
58,58% (2024: 58,2%)
Datorii / Total active (total active: 81.108 RON)
Solvabilitate generală
1,71 (2024: 1,72)
Total active / Datorii (total active: 81.108 RON)
Autonomie financiară
41,42% (2024: 41,8%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 81.108 RON)
Rentabilitate active (ROA)
0,85% (2024: -17,22%)
Profit net / Total active (total active: 81.108 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
2,06% (2024: -41,19%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,97%
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ARCU SRL

Reprezentantul firmei este: TABARCEA RALUCA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025