Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MESITIS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

MESITIS S.R.L. (CUI 34324966) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J38/186/2015 și are sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală: Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (cod CAEN 6622). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.412 RON și un profit net de 8.050 RON. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (0,0%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
34324966
Nr. ORC
J38/186/2015
EUID
ROONRC.J38/186/2015
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nicolae Iorga 18, Mun. Râmnicu Vâlcea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
11.412 RON
2024– 0,0%
Rezultat net
8.050 RON
2024– 0,0%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Secțiunea L · Diviziunea 66 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -4 3.070 — 23.442 20.372 —
2024 11.412 8.050 3.070 — 23.446 20.376 —
2023 11.412 8.050 3.070 — 23.446 20.376 —
2022 17.753 16.242 290 — 31.094 30.804 —
2021 16.790 15.451 485 — 15.047 14.562 —
2020 18.024 16.330 3.168 — 2.280 -888 —
2019 15.210 13.525 25.165 — 7.946 -17.219 —
2018 9.618 -622 34.590 838 3.008 -30.744 1
2017 6.663 -15.689 33.969 838 3.009 -30.122 1
2016 10.255 -11.374 18.159 838 2.888 -14.433 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
13,09% (2023: 13,09%)
Datorii / Total active (total active: 23.446 RON)
Solvabilitate generală
7,64 (2023: 7,64)
Total active / Datorii (total active: 23.446 RON)
Autonomie financiară
86,91% (2023: 86,91%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 23.446 RON)
Rentabilitate active (ROA)
34,33% (2023: 34,33%)
Profit net / Total active (total active: 23.446 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
39,51% (2023: 39,51%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
70,54% (2023: 70,54%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MESITIS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ZAMFIR IULIA-IOANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024