Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TOTAL-SHOP SOLUTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

TOTAL-SHOP SOLUTIONS SRL (CUI 34353465) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J40/4390/2015 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 75.717 RON, un profit net de 26.518 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 60,3% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
34353465
Nr. ORC
J40/4390/2015
EUID
ROONRC.J40/4390/2015
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Regina Maria 48, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
75.717 RON
2017▼ 60,3%
Rezultat net
26.518 RON
2017▼ 57,1%
Angajați
1
2017

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2017 divergent
6492 Alte activități de creditare

În bilanțul pe 2017, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (9)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 64 · Intermedieri financiare, cu excepția activităților de asigurări și ale fondurilor de pensii (1)
  • 6492 Alte activități de creditare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018, 2019, 2020, 2021 și 2022. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 403 549 118.444 118.656 —
2024 — 0 403 549 118.444 118.656 —
2023 — 0 403 549 118.444 118.656 —
2017 75.717 26.518 694 549 121.519 121.440 1
2016 190.738 61.848 32.007 549 126.314 94.922 —

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
0,57% (2016: 25,23%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
— (2016: 3,96)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
99,49% (2016: 74,82%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
21,72% (2016: 48,75%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
21,84% (2016: 65,16%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
35,02% (2016: 32,43%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TOTAL-SHOP SOLUTIONS SRL

Reprezentantul firmei este: BORCEA OXANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017