Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MADNESS CHASE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

MADNESS CHASE SRL (CUI 34378630) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015004641401 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (cod CAEN 4791). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 118.705 RON și un profit net de 52.988 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 43,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
34378630
Nr. ORC
J2015004641401
EUID
ROONRC.J2015004641401
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Viitorului 45, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
118.705 RON
2025▼ 43,0%
Rezultat net
52.988 RON
2025▼ 56,1%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7311 Activități ale agențiilor de publicitate

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (34) · 14 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (12)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (2)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (4)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (3)
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 5610 Restaurante (CAEN Rev.2)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 118.705 52.988 15.649 4.248 64.629 53.228 —
2024 208.255 120.613 28.505 1 149.357 120.853 —
2023 160.525 69.044 32.610 1 225.578 192.969 —
2022 80.756 55.180 28.591 — 152.516 123.925 —
2021 100.321 41.215 46.327 — 115.072 68.745 —
2020 52.564 6.323 48.174 9.633 66.071 27.530 —
2019 40.179 1.403 55.601 32.183 44.624 21.206 —
2018 13.536 -56.738 72.626 54.733 37.696 19.803 1
2017 280.639 71.456 124.251 77.283 123.509 76.541 —
2016 41.357 29.005 1.251 927 34.414 34.090 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
22,72% (2024: 19,09%)
Datorii / Total active (total active: 68.877 RON)
Solvabilitate generală
4,4 (2024: 5,24)
Total active / Datorii (total active: 68.877 RON)
Autonomie financiară
77,28% (2024: 80,91%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 68.877 RON)
Rentabilitate active (ROA)
76,93% (2024: 80,75%)
Profit net / Total active (total active: 68.877 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,55% (2024: 99,8%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
44,64% (2024: 57,92%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MADNESS CHASE SRL

Reprezentantul firmei este: CONSTANTINESCU RALUCA-MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025